Frisium, 9. lek przeciwpadaczkowy

jaki wypróbujemy w historii naszej choroby, Kacper zażył dziś po raz pierwszy. Nazwa bardziej przypomina lek na katar niż lek przeciwpadaczkowy.

Frisium będzie trzecim Kacpra bieżącym lekiem, obok Depakiny i Topamax’u – nie wycofujemy żadnego. Co więcej, dokładamy również kolejne 15mg Topamax’u. Wszystko z nadzieją, że w końcu dostrzeżemy jakąś zmianę i ograniczymy ilość i intensywność napadów.

A teraz Kacper śpi snem wręcz susła, w który zapadł po silnym napadzie, jakiego doznał późnym popołudniem.  Nawet nie rzuca się tak bardzo, jak zazwyczaj…

5 thoughts on “Frisium, 9. lek przeciwpadaczkowy

  1. W najnowszej książce (poradniku z 2012r.) „Stwardnienie guzowate”, Sergiusz Jóźwiak, Katarzyna Kotulska Jóźwiak, profesor opisuje jakie leki są najlepsze przy epilepsji w stwardnieniu guzowatym.
    „Zazwyczaj włączenie wigabatryny powoduje ustąpienie napadów. W przypadku braku efektów po 1-2 tyg. leczenia należy rozważyć dołączenie drugiego leku. Zazwyczaj stosuje się preparaty kwasu walproinowego. Kombinacja obu leków wigabatryny (Sabril) i kwasu walproinowego (Depakine) jest najskuteczniejsza w leczeniu sg. ”
    Zgadzam się w 100 %. Mój syn jest na takiej kombinacji leków i napadów nie ma od 2009r.
    „Taka próba leczenia nie powinna trwać zbyt długo (powyżej 3-4 tyg., a w przypadku jej nieskuteczności należy rozpocząć leczenie syntetycznymi odpowiednikami ACTH (Synacthen Depot, Cortrosyn, Depot). Kuracja ACTH powoduje ustąpienie lub znaczne zmniejszenie częstości napadów u 50-70 % chorych z sg. U 20-30 % dzieci udaje się uzyskać normalizację w zapisie EEG. „

  2. Koleżanki córka była na 4 lekach i miała cały czas napady dopiero rapamycyna pomogła….

    1. Tak, przyjmował. Przez kilka miesiący nie miał napadów, ale potem wróciły. Aczkolwiek Sabril jest następny na liście leków, które włączymy.

Comments are closed.