Jak kąpie się Kacper

Czyli nieco o zarządzaniu Kacprem w praktyce, począwszy od książęcych kąpieli i tego, jak one wyglądają.

Przede wszystkim należy nadmienić,  że Kacper kąpać się lubi i to w sumie nawet bardzo, bo zazwyczaj kąpiel wiąże się również z mnóstwem zabawy i śmiechu. No, na pewno do momentu, w którym myte są kacperkowe włosy, bo tu już niestety do głosu dochodzi odrobinę przewrotna natura książęcej osobowości.

Kacpra kąpiemy na dwa sposoby – które stosowane są w zależności od tego, ilu rodziców jest dostępnych i będzie w kąpieli partycypować. Jeśli jeden, wtedy Kacper zażywa jej niejako sam – schemat jest następujący: on jest w wannie, rodzic go trzymający – poza wanną, co w sumie oczywiste. Sposób ten jest nieco męczący, bo i zapanować nad nieprzewidywalnością ruchów Kacpra nie jest jednej osobie łatwo, zwłaszcza w takich wodnych warunkach, gdzie trzeba być szczególnie czujnym (już nie raz i nie dwa Kacper dał niezapowiedzianego nura pod wodę, czego efektami sam był wielce zdziwiony). Po latach praktyki wiemy, że kluczem do wykąpania Kacpra w pojedynkę jest odpowiednia ilość wody wlanej do wanny – musi być jej na tyle dużo, aby siła wyporności działała na jego ciało odpowiednio silnie – czyli, żeby młody kawaler po prostu się w niej unosił, co jednocześnie daje odpór zmęczeniu mięśni rąk Kacpra trzymających. Z drugiej strony nie może być jej za dużo, bo zauważyliśmy, że wtedy Kacper czuje się w kąpieli niekomfortowo.

Jednakże w zdecydowanej większości kąpiemy Kacpra we dwoje, co wygląda następująco: Kacper jest w wannie z tatą (taka kąpiel we dwóch), a mama nadzoruje całość z boku, odpowiada za podanie Kacpra tacie, który zajmuje miejsce w wannie jako pierwszy. Dalej mama wykonuje czynności myjące, podczas gdy tata Kacpra go trzyma i zabawia. Mama również odbiera na końcu Kacpra od taty, przekładając na materac i ręcznik wcześniej przygotowany w łazience. Taki sposób jest o wiele wygodniejszy, więcej w takiej kąpieli zabawy i radości. Chlapiemy wodą mamę, zatapiamy stateczek, który sobie pływa w wannie, mamy nawet gumowe Teletubisie do kąpieli i małego Baby Jake’a odpornego na działanie wody (i wiele innych wodnych gadżetów). A Kacper kąpany w pojedynkę to Kacper po prostu myty.

Zdjęć z kąpieli, z racji oczywistych, nie zamierzamy zamieszczać 🙂

One thought on “Jak kąpie się Kacper

  1. Uważam, że dla zaspokojenia wizualnych odczuć Czytelników, przydałoby się chociaż zdjęcie teletubisia:)

Comments are closed.