Neurolog

8 miesięcy temu, kiedy zabieraliśmy Kacpra ze szpitala, nasz lekarz prowadzący powiedział, że nie wie, jak sobie poradzimy. Przypominał, że na chirurgiczne leczenie padaczki powinniśmy się zdecydować zanim Kacper skończy roczek.

Dziś Kacper skończył 13 miesięcy, a neurolog nim się opiekujący nie ukrywał radości widząc naszego synka w bardzo dobrej formie. Nie można zaprzeczyć, że od ostatniej wizyty zrobił znaczące postępy, a stan jego zdrowia stale się poprawia. Chcąc utrzymać ten błogostan, jeden z leków przyjmowanych przez Kacpra zastąpimy specyfikiem nowszej generacji. Mamy nadzieję, że wyeliminuje to drobne artefakty, które czasem jeszcze zauważamy u Kacpra, w czym utwierdził nas dzisiaj lekarz. Wygląda to tak, jakby Kacper stroił miny czy grymasy. Może to być po prostu czynność, której się nauczył, ale wielce prawdopodobne, że ma to związek z aktywnością napadową. Nowy lek powinien temu zaradzić. Przez najbliższe trzy dni będziemy powoli go wprowadzać (leki tego typu wprowadza się stopniowo zwiększając dawkę, podobnie się je wycofuje – celem uniknięcia reakcji odstawienia).

W poczekalni, czekając na swoją kolej, Kacper poznał nową koleżankę, Majkę, która była nim bardzo zainteresowana. W dodatku była starsza od niego!

One thought on “Neurolog

  1. No ładnie… ledwo skończony roczek i już go dziewczyny zaczepiają 🙂 aż strach pomyśleć co będzie dalej 🙂
    Trzymam kciuki za nowy lek 🙂

Comments are closed.