i tymczasem turnus przebiega bez zakłóceń

Kacper ćwiczy dzielnie, trochę marudzi, ale widać, że już się zaaklimatyzował i nie postrzega wyjazdów do Wadowic w kategoriach dramatu. I, co ważne, to wszystko bez towarzystwa Teletubisów! Decyzja o odejściu od rehabilitacji w CM i skupieniu się na turnusach uzupełnianych ćwiczeniami w domu wydaje się właściwą. Pluć sobie w brodę możemy jedynie, że nie zrobiliśmy tego kilka miesięcy wcześniej.

Oprócz wizyty u naszego dotychczasowego neurologa, zasięgamy opinii kolejnych. Czujemy, że to moment w którym potrzebujemy świeżego spojrzenia na przypadek Kacpra. Czasem odnosimy wrażenie, że zakwalifikowanie napadów do danego rodzaju padaczki w jakimś stopniu zależy od subiektywnego spojrzenia lekarza stawiającego diagnozę. Chcielibyśmy więc potwierdzić tą obecną, że napady przysenne Kacpra to mioklonie, co przecież determinuje wybór leków. Podajemy już docelową dawkę Lamitrinu, a efektów brak.

W Krakowie jest jeszcze dwoje polecanych specjalistów od padaczki i neurologi dziecięcej i próbujemy się do nich dostać, co jak się okazuje do najłatwiejszych zadań nie należy. Na szczęście jesteśmy uparci.

2 thoughts on “i tymczasem turnus przebiega bez zakłóceń

 1. Witam. A czy syn przyjmuje Sabril? sabril jest lekiem bardzo skutecznym przy padaczce lekoopornej w stwardnieniu guzowatym.
  Agnieszka- mama Dominika chorego na sg

  1. Dzień Dobry,
   Tak, przyjmował, lek miał na niego bardzo dobry wpływ, zatrzymał napady zgięciowe, ale odstawiliśmy go, ponieważ według naszego neurologa zaczął powodować napady miokloniczne. Tą diagnozę i opinię chcemy właśnie potwierdzić.
   Dziękuję za kontakt
   Paweł

Comments are closed.